Dobrovolník Středočeského kraje 2014 zná oceněné

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Středočeský kraj již počtvrté ocenil nominované v anketě, která vzdává hold dlouhodobým nebo výjimečným aktivitám v dobrovolnické práci.

„Smyslem je zviditelnit neziskový sektor v našem kraji a ocenit dobrovolníky, kteří pomáhají tam, kde je třeba. To nejmenší co pro ně můžeme udělat, je ocenit jejich snažení,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Milan Němec při slavnostním aktu.

Nominovat osobnost na titul „Dobrovolník Středočeského kraje 2014“ mohli představitelé kraje a obcí, občanská sdružení, nestátní neziskové organizace, školy a školská zařízení ve Středočeském kraji. Zaslané návrhy posuzovala komise složená ze zástupců Středočeského kraje, krajského úřadu, neziskových organizací s působností na území kraje.

V oblasti sociální a zdravotní byli oceněni Marie Nadrchalová z Roztok a Eva Vopatová z Čisté u Rakovníka, v oblasti kultury, sportu a ochrany životního prostředí Vlastimil Psota z Chrášťan a z oblasti výchovné a vzdělávací Vladislav Buňka z Kutné Hory, Jiřina Laitnerová a Blanka Holopírková z Rakovníka, Jiří Vostřel z Kostelce nad Labem, Naděžda Jelínková z Čáslavi, Alena Weinfurterová z Hvožďan, Jiří Duchoň a Zdeňka Marečková z Nového Strašecí a Věra Hanousková z Mníšku pod Brdy.

Náměstek Milan Němec dále mimořádně ocenil tři studentky kladenské střední zdravotnické školy Moniku Purchartovou, Veroniku Purchartovou a Barboru Řičicovou, které zachránily staršího muže, jež utrpěl hypoglykemický záchvat. Díky znalostem u výuky správně diagnostikovaly obtíže muže, který byl kvůli potácivé chůzi považován spíše za opilce.

(red)