Dobročinný peloton zavítá i do Berouna

Foto: archiv organizátora

Josef Zimovčák a peloton cyklistů letos vyrazí na etapovou jízdu o 14 dní později, tedy 10. června. Cíl ale bude stejný. Dobročinná jízda pomůže onkologicky nemocným dětem.

Kvůli opatření proti novému typu koronaviru si letošní 11. ročník vyžádal omezení. Stále se k pelotonu může připojit každý cyklista, který splní daná opatření. Přestávky na náměstích ale budou kratší a bez vystoupení nebo jiného doprovodného programu. Není možné zajistit ani ubytování nebo občerstvení. To vše ale na průběh akce nemá velký vliv.

V pelotonu se také letos objeví profesoři Pafko a Pirk, kteří doprovodí ikonu jízdy na vysokém kole Josefa Zimovčáka. Ten v roce 2010 založil nadační fond a poprvé uskutečnil jízdu Na kole dětem-Na bicykli deťom, aby podpořil léčbu onkologicky nemocných dětí.

„Trasa je letos plánovaná z moravskoslezského Hlučína, přes Ostravu do malebné obce Slopné, dále do Bzence, Ivančic a Jindřichova Hradce, projedeme Jižní Čechy do Písku. Tradičně se zastavíme v Družci, projedeme Prahou a ze Sobotky už zamíříme do Orlických hor. Zde se chvíli pozdržíme a konec nás čeká v Lanškrouně. Navštívíme mnoho nových míst, zastavíme se i tam, kde už nás znají a oprášíme stará partnerství,“ shrnuje hlavní manažer Petr Veselý. Přímo v Berouně peloton zastaví v úterý 16. června zhruba mezi 14:35 až 14:55.

Všechny podrobnosti najdete na webu nakoledetem.cz.

(lib, red)