Dobřichovický volejbal je letos stříbrný

Dobřichovické volejbalistky se stříbrnými medailemi. Foto: archiv týmu

Volejbalisté Dobřichovic na prvoligový titul nedosáhli, ve finálové sérii nestačili na Beskydy. Stříbrné medaile visí na krku také volejbalistkám, které skončily druhé v nadstavbové části.

Trenér Jakub Koloušek před prvním finálovým duelem tušil, že jeho svěřence nečeká proti Beskydům nic jednoduchého. A to se do puntíku potvrdilo. Dobřichovice jako vítěz základní části začínaly na domácí palubovce, ovšem tuto výhodu nedokázaly zužitkovat a oba úvodní zápasy prohrály 0:3 na sety.

Na půdu druhého celku po základní části tak odjížděly s vědomím, že pokud prohrají, o letošním prvoligovém šampionovi bude rozhodnuto. V prvních dvou sadách dokázali hostující hráči s Beskydami držet krok, ale v obou případech stejně tahali za kratší konec. Třetí set už byl jasně v režii domácích, kteří i třetí duel série ovládli 3:0 a mohou se radovat z titulu a postupu do baráže.

Na druhé příčce zakončily sezonu i dobřichovické volejbalistky. Ty dokázaly v nadstavbové části, do které postoupily vždy tři nejlepší celky z obou prvoligových skupin, vyhrát všech dvanáct zápasů. V závěrečném dvojutkání si poradily na domácí půdě 3:1 a 3:0 na sety se střešovickým Tatranem, po němž si mohou definitivně říkat vicemistryně. Více bodů v sezoně nastřádaly jen soupeřky z Českých Budějovic.

(ph)