Letošní cíl? Bereme jen postup, hlásí florbalisté

Foto: archiv týmu

Florbalisté SK Alien Nation zatím procházejí sezonou naprosto suverénně. Všechny čtyři úvodní duely vyhráli a potvrzují tak svoje avizované vysoké ambice.

Černošicko-dobřichovický klub bere jedině postup, se vším ostatním bude po sezoně panovat nespokojenost. V rozhovoru pro Dobnet to říká útočník Alienů Antonín Krudenc, který rovněž představil nové posily.

S jakými ambicemi vstoupil tým mužů do letošního ročníku soutěže Prahy a středních Čech?

„Áčko“ letos vstoupilo do sezony s jediným úkolem, a to postoupit do vyšší soutěže. Dali jsme si jasný úkol a s jakýmkoli jiným výsledkem budeme nespokojeni.

Přes léto jste docela výrazně posílili. První v uvozovkách novou tváří se stal brankář Ondřej Puritscher, proč jste se rozhodli jej angažovat?

Ondra pro nás nebyl úplně cizí, protože za nás již v loňské sezoně odchytal několik zápasů. Letos je Ondra již naším hráčem. V zápasech, v nichž nastoupil, jsme ani jednou neprohráli, tak doufáme, že bude ve skvělých výkonech pokračovat i nadále. Náš tým posílí ještě druhý gólman, z FBC Young Boys přijde Jakub Rindoš.

Jednu posilu jste přivedli i do útoku. O koho jde?

Jde o Lukáše Mayera, který přišel na hostování z Příbrami. Skvěle zapadl do týmu a po čtyřech úvodních zápasech vede kanadské bodování nejen v našem týmu, ale v celé soutěži.

Do sezony vstoupil váš klub už se šesti týmy, nově jste založili juniorský tým. Neuvažujete nad tím, že byste do příštího ročníku přihlásili i B-tým mužů?

Junioři nám loni trochu chyběli. Je to především takový mezi stupeň při přechodu do mužských kategorií. Výhodou je, že někteří junioři plnohodnotně doplňují tým mužů. „Béčko“ zatím sice nemáme, ale do budoucna je jeho založení v plánu.

(ph)