Dobřichovická škola by měla dostat odměnu

Ilustrační foto: archiv

Středočeští radní schválili finanční dar ve výši 60 tisíc korun vítězným školám v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Mezi čtyřmi oceněnými je i dobřichovická základní škola.

Krajské kolo bylo vyhlášeno nad rámec celorepublikových soutěží projektu, který se snaží minimalizovat internetovou kriminalitu. Zapojit se do něj mohly základní a střední školy z našeho kraje, které se odstupňovaly podle velikosti do čtyřech kategorií. Vítěz každé z nich měl slíbenou odměnu 15 tisíc korun. Částku pro všechny čtyři oceněné nyní schválili radní, v dubnu ji ještě musí potvrdit zastupitelstvo.

ZŠ Dobřichovice ovládla kategorii základních škol nad 300 žáků (včetně). V kategorii od 101 do 299 si nejlépe vedla ZŠ Libice nad Cidlinou a do 100 žáků ZŠ Kamenice. Patnáct tisíc poputuje také do gymnázia Příbram (Legionářů), které bylo nejlepší mezi středními školami.

Radní předpokládají, že poskytnutý finanční dar školy použijí na vybavení související se zajištěním či zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci v prostředí internetu.

(red)