Dobřichovice kralují prvoligovému volejbalu

Foto: archiv týmu

V prvoligovém volejbale momentálně nenajdete lepší týmy než ty z Dobřichovic. Po výběru mužů se do čela své skupiny vyhouply také ve výtečné formě hrající volejbalistky.

Na první místo tabulky se probojovaly po dvojutkání v Horní Stropnici, kde si dvakrát hladce poradily 3:0 na sety s domácí českobudějovickou Slavií a zaváhání do té doby vedoucího celku VK České Budějovice.

Už jako prvoligové vládkyně Dobřichovice na své palubovce přivítaly soupeřky z Hlincovky. Ty sice domácí hráčky v každém z duelů dokázaly obrat o jeden set, ale porážkám stejně nezabránily. „Obě utkání jsme nakonec vyhrály 3:1 na sety. Nutno říct, že nám soupeřky nedaly nic zadarmo, bojovaly o každý bod,“ přiznaly dobřichovické volejbalistky.

Ty jsou sice na čele, ale každé zaváhání je může z první příčky sesadit. V tabulce mají mají pouze jednobodový náskok před Plzní a pětibodový náskok před VK České Budějovice. Právě s tímto celkem se Dobřichovice doma utkají v nejbližším dvojutkání.

Tým mužů v posledních zápasech potvrdil roli favorita proti Velkému Meziříčí. Na své palubovce vyhrály Dobřichovice 3:1 na sety, stejný výsledek se urodil také v odvetě na půdě prvoligového nováčka. Svěřenci kouče Jakuba Kolouška vedou tabulku už o šest bodů, první místo si budou chtít upevnit i po zápasech v Turnově a na půdě výběru Matematicko-fyzikální fakulty Praha.

Nejbližší zápasy Dobřichovic: Ženy: 11. kolo, pátek 24. listopadu 19:00: Dobřichovice – VK České Budějovice 12. kolo, sobota 25. listopadu 11:00: Dobřichovice – VK České Budějovice Muži: 13. kolo, pátek 24. listopadu 19:30: Turnov – Dobřichovice 14. kolo, sobota 25. listopadu 18:00: MFF Praha – Dobřichovice

(ph)