Volejbalistky chtějí konečně vystoupat na „bednu“

Dobřichovické volejbalistky po triumfu na přípravném turnaji v Plzni. Foto: archiv týmu

Už se to blíží. Za tři týdny odstartuje nový ročník druhé nejvyšší tuzemské volejbalové soutěže. Dobřichovické volejbalistky se na úvod představí na horké půdě VK České Budějovice.
S jakým cílem do nové sezony půjdou?

„Všichni si přejeme, abychom sezonu odehráli v klidu, s dobrou herní morálkou a skončili na co nejlepším umístění. Delší dobu totiž prahneme po umístění na „bedně“. Vždy nám uniklo o vlásek,“ říká vedoucí týmu Ivana Caldová.

Dobřichovické volejbalistky zahájily letní přípravu o čtrnáct dní dříve, než bývalo zvykem. Několik úvodních tréninků zamřených na fyzickou připravenost absolvovaly společně s rovněž prvoligovým týmem mužů.

Tou hlavní novinkou je ovšem změna na postu trenéra. Zatímco v minulé sezoně vedl tréninky Jiří Zach a koučování měl na starost Ladislav Sejk, odteď obě tyto činnosti obsáhne Jakub Koloušek.

„S panem Sejkem jsem se vzájemně domluvili, že budu tým trénovat i koučovat. Pokud mi to tedy dovolí čas, protože jsem zároveň trenér mužského týmu. Už teď vím, že na některé zápasy žen nebudu moct jet, ty vykryje pan Zach,“ řekl k trenérské změně Koloušek, někdejší extraligový hráč, který ještě v minulé sezoně zastával roli hrajícího kouče.

Ženské mužstvo se přes letní přestávku rozrostlo o dvě posily – smečařku a blokařku. „Jestli kádr zůstane takový, jaký je, osvědčí se posily a uzdraví se zraněné hráčky, tak věřím, že se můžeme rvát o první, druhé místo,“ věří Jakub Koloušek.

První mistrovské dvojutkání odehrají dobřichovické volejbalistky v pátek 29. a v sobotu 30. srpna na palubovce VK České Budějovice. O týden později doma změří ve dvou duelech síly s Plzní.

(ph)