DOBNET Měsíčník 9/2022

V zářijovém čísle jsme pootevřeli téma pěstounské péče na přechodnou dobu a adopce. Ne formou obecných pravidel, ale příběhů ze života. Nahlédli jsme do dvou rodin, které se nám svěřily se svými zkušenostmi. Další příběh, tentokrát historické budovy, přinášíme v rubrice historie. Nový kulturní dům ve Všenorech stojí nejen za přečtení, ale také za návštěvu. Stejně jako Skryjská jezírka, barokní areál Skalka, kde mají nové lavičky, nebo závody, které absolvuje kanoistická naděje z Letů. A nezapomeňte také na zářijový úklidový den.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Oliver Král: Kanoistika je náročný, ale majestátní sport

Na nedávném mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice zazářil patnáctiletý Oliver Král z Letů. Mladý sportovec získal v Labe Aréně v Račicích v kategorii starších žáků dvě zlaté medaile v singlu na 500 i 1 000 metrů a stříbrnou medaili ve čtyřkánoi na 500 metrů.

Romantická cesta k jezírkům 

Procházka ze Skryjí ke Skryjským jezírkům se určitě bude líbit všem milovníkům turistiky a přírody. Zvládnou ji i ti, kdo nevyhledávají dlouhé trasy. Naopak zdatní turisté mohou od jezírek pokračovat k Podmokelskému mlýnu a dále pak třeba až do Zbirohu.

Černošičtí budou volit v sedmi namísto v pěti okrscích

V sedmi volebních okrscích namísto v původních pěti budou moci letos na podzim poprvé odevzdávat svůj hlas voliči v Černošicích. Změnu si vyžádalo postupné navýšení voličů ve městě i obvykle vysoká volební účast.

Soubor ke stažení: eDOBNET_9_2022