DOBNET Měsíčník 7/2023

Pravý čas na výlety a poznávání je v plném proudu! Mrkněte na naše tipy a navštivte blízké kulturní, přírodní a technické památky, které možná neznáte.

Pokud se na svět nedíváte z výšky stejně jako fotograf Jiří Jiroušek, vytáhněte kola, obujte boty či zvolte jiný způsob pohybu. Ještě před tím se mrkněte do kulturní rubriky, zda byste výletní den mohli spojit i s jiným zážitkem. A můžete se také podívat, jak se daří novým projektům v okolí – budou se rozšiřovat školy ve Všenorech i Řevnicích, rekonstruuje se kulturní dům s kinem v Litni a křižovatka u mostu v Letech se dočká úprav, aby byla bezpečnější. Kromě toho vám přinášíme informace o stříbrných medailích řevnických národních házenkářů.

Nenechte si ujít na webu idobnet.cz.

Jiří Jiroušek: Při focení myslím na nouzové přistání

Létá nad našimi hlavami a pořizuje úchvatné snímky, na něž se nemůžeme vynadívat. Ať už jde o kraj kolem Berounky nebo vzdálenější místa, kam vás doslova přenese.

VIDEO: Co bude se starou konstrukcí železničního mostu 

Nejlepší návrhy na budoucí umístění a využití (části) železničního mostu přes Berounku se prezentovaly v černošickém městském sále. Podívejte se, který zvítězil.     

Za velikánem českého obrození Josefem Jungmannem

Letos v červenci uplyne 250 let od narození tohoto význačné jazykovědce, spisovatele a překladatele. Připomeňte si jej a vydejte se do Hudlic, jeho rodného města na okraji křivoklátských lesů.

Soubor ke stažení: eDOBNET_7_2023