Cizinci chtěli utéct, většina neměla pracovní povolení

Foto: Policie Středočeského kraje

Policisté se minulý týden zaměřili na cizince. Vydali se do obce na Berounsku, zejména aby  zkontrolovali jejich doklady a pracovní povolení. Říjnovou akci nazvali krycím jménem „Levín“.

Cizinečtí policisté byli z Kladna, Mělníka, Nymburka a Příbrami. Kromě prověření dokladů pátrali také po hledaných nebo pohřešovaných osobách a zcizených věcech.

Jako kontrolovanou oblast si vybrali satelit obce na stavbách rodinných a bytových domů. Protože šlo o poměrně rozsáhlou lokalitu, strážci zákona nejdříve vytipovali stavbu s nelegálními zaměstnanci a poté do místa najeli a zaměřili se na konkrétní osoby.

Mnozí cizinci nechtěli s policisty nejprve spolupracovat, jeden chtěl z místa dokonce utéct do přilehlého lesa. Přítomný psovod se svých čtyřnohým kamarádem ale zareagoval rychle a muže zadržel. Po tomto incidentu se ostatní nechali dobrovolně zkontrolovat a vrátili se i ti, kteří měli útěk očividně v plánu.

Představitelé zákona zkontrolovali 35 osob. Celkem 26 z nich nemělo platné pracovní povolení. Proto jsou nyní zadrženi a hrozí jim vyhoštění z České republiky.

(lib)