S výsledky volejbalistů panuje spokojenost

Dobřichovické volejbalistky při utkání na půdě Španielky. Foto: archiv týmu

S dosavadními výsledky prvoligových volejbalistů i volejbalistek jsou v Dobřichovicích spokojeni. Tým mužů své tabulce dokonce vévodí, ženy se drží na příčce zaručující postup do play off.

Volejbalisté prohráli z osmi odehraných duelů jediný, když doma v rámci 5. kola druhé nejvyšší soutěže podlehli po pětisetové bitvě Nymburku. Další tři duely na své palubovce už ale Dobřichovice zvládly na jedničku – bez ztráty setu si poradily s týmy TJ ČZU, Volleyteam ČZU B a EGE České Budějovice.

„S Nymburkem přišlo lehké zaváhání, následně jsme se ale vrátili na vítěznou vlnu,“ dodal dobřichovický kouč Jakub Koloušek. Jeho svěřence čekají o nadcházejícím víkendu dva těžké duely na půdě brněnské Tesly a Beskyd, které jsou v tabulce druhé s pětibodovým odstupem právě za vedoucími Dobřichovicemi.

„Pokud se nám po těchto zápasech podaří odskočit, tak si myslím, že bychom mohli náskok na prvním místě udržet. Ještě ale nejsme ani v polovině základní části,“ uvědomuje si Koloušek, kterého těší morálka týmu i fakt, že se hráčům zatím vyhýbají zranění. „Kluci poctivě trénují. Fyzicky jsou na to oproti loňské sezoně lépe, což je dobře,“ doplnil.

Koloušek od letošní sezony nově vede z pozice hlavního kouče také dobřichovické volejbalistky. Ty si v posledním dvojutkání poradily s pražskou Španielkou. Díky dvěma hladkým výhrám 3:0 na sety Dobřichovice udržely třetí příčku v tabulce, která zaručuje postup do play off.

„Některé hráčky máme sice ještě stále zraněné, ale i tak hraje tým dobře,“ chválí své svěřenkyně kouč Koloušek, někdejší extraligový hráč se zkušenostmi ze zahraničí.

Nejbližší program Dobřichovic v 1. lize:

MUŽI: 9. kolo – pátek 27. října: Tesla Brno – Dobřichovice 10. kolo – sobota 28. října: Beskydy – Dobřichovice

ŽENY: 7. kolo – pátek 3. listopadu: Slavia České Budějovice – Dobřichovice 8. kolo – sobota 4. listopadu: Slavia České Budějovice – Dobřichovice

(ph)