Finále je tady. Volejbalisté doufají v podporu diváků

Foto: archiv týmu

Dobřichovičtí volejbalisté stojí na prahu finále první ligy. O triumf si v sérii hrané na tři vítězné zápasy zahrají s Beskydami. Podle trenéra Jakuba Kolouška rozhodne momentální forma.

„To, že jsme vyhráli základní část a vcelku jednoduše prošli play off, neznamená, že jsme favorit. Soupeř posílil, navíc měl těžší cestu do finále než my. Řekl bych, že favorit není a šance jsou vyrovnané,“ říká před startem finále dobřichovický kouč Jakub Koloušek.

Jeho svěřenci se na první místo tabulky dlouhodobé části vyhoupli až díky výhře v závěrečném kole právě nad Beskydami, které tak odsunuly na druhou příčku. Teď mají díky tomu výhodu a finálovou sérii rozehrají prvními dvěma duely na domácí palubovce.

„Dost lidí přišlo už na zápas v základní části. Doufám, že nás přijdou podpořit i tentokrát. Právě diváci v hledišti mohou sehrát klíčovou roli a být pro tým pomyslným osmým hráčem na hřišti. Nečeká nás nic lehkého,“ uvědomuje si Koloušek.

Hru Beskyd má se svými svěřenci dobře zmapovanou i díky záznamům ze zápasů. „Víme, co hrají. Záleží, jak na tom budeme. Play off je o tom, jak se kluci připraví. Není tolik o tréninku, v téhle fázi sezony už bývá volnější. Myslím, že rozhodne momentální forma. Bude hodně záležet na servisu, od kterého se odvine obrana,“ odhaduje trenér, který ještě v minulé sezoně válel i jako hráč.

Vítěz finále se může v případě zájmu zúčastnit baráže o postup do extraligy. Už teď je jisté, že soupeřem prvoligového šampiona bude Odolena Voda. „Baráž si určitě chceme zahrát. A pokud bychom uspěli, tak se začne kalkulovat, co dál. To ale hodně předbíhám,“ dodal Koloušek.

Finále play off – 1. liga:
1. zápas: pátek 16. března 18:30 Dobřichovice – Beskydy
2. zápas: sobota 17. března 17:00 Dobřichovice – Beskydy
3. zápas: pátek 23. března 20:00 Beskydy – Dobřichovice
příp. 4. zápas: sobota 24. března 17:00 Beskydy – Dobřichovice
příp. 5. zápas: pátek 30. března 18:00 Dobřichovice – Beskydy

(ph)