Na závěr podzimu nastoupily i řevnické házenkářky

Řevnické házenkářky společně nastoupily po dlouhé době. Foto: archiv klubu

Řevničtí národní házenkáři odehráli poslední zápasy podzimní části sezony. Starší žáci, dorostenci i koeduci na půdě pražských Spojů vyhráli, tým mužů si odvezl remízu.

Po dlouhé době nastoupily k zápasu také řevnické házenkářky.

„Starší žáci vyhráli s přehledem 31:5, muži ve vyrovnaném utkání remizovali 17:17, dorostenci přejeli soupeře 25:8 a slavili i koeduci. Domácí výběr porazili jasně 18:0,“ informoval o výsledcích řevnických mužstev organizační pracovník klubu Petr Holý.

Po soutěžních zápasech přišel na řadu ještě dodatečný přátelák mezi domácím družstvem žen a týmem řevnických házenkářek, které se daly dohromady po dlouhé době. „Naše ženy sice prohrály s druhým celkem přeboru 4:14, ale herně se jim dařilo, chyběla hlavně větší přesnost střelby,“ dodal Petr Holý.

Zatímco oblastní soutěže v národní házené se pomalu uchylují k zimnímu spánku, tréninky i nadále pokračují. Přijít se na ně mohou podívat i děti, které by chtěly s tímto tradičním českým sportem začít. Řevnický klub totiž pořádá nábor mladých házenkářů i házenkářek od 6 let. Tréninky se konají každé pondělí a čtvrtek vždy od 16 do 18 hodin na hřišti v Tyršově stromořadí.

(ph)