Česko má první úmrtí spojené s novým koronavirem

Foto: ICP

Počet potvrzených případů s nemocí Covid-19 v České republice v neděli 22. března překonal tisícovku. Celkem jich je nyní 1120. Odborníci provedli 15 584 testů. Jeden muž nemoci podlehl.

Úmrtí lékaři oznámili v neděli večer. Šlo o 95letého muže, který měl další vážné zdravotní problémy. Hospitalizovaný byl od 18. března na pražské Bulovce. Na tamním infekčním oddělení nyní leží celkem 27 pacientů s COVID-19, z toho pět je ve vážném stavu na JIP.

Největší počet pacientů s novým typem koronaviru je v Praze, následuje Středočeský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Podle premiéra Andreje Babiše potrvá omezení pohybu osob minimálně do 1. dubna. Šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula dnes prohlásil, že pokud bude na konci března maximálně 8 500 nakažených, mohla by vláda v dalších dnech postupně uvolňovat některá nařízení.

V pondělí 23. března je na 10. hodinu ohlášená tisková konference ministra školství Roberta Plagy, který by se měl vyjádřit k maturitám, přijímacím zkouškách na střední školy a obecně, jak to bude se školami v blízké budoucnosti. V pravé poledne má vystoupit vláda s dalšími přijatými opatřeními, které se mimo jiné týkají ekonomické pomoci živnostníkům či firmám.

 

(lib)