Harleyáři projeli krajem, nejúspěšnější dostali cenu

Foto: KÚSK

V Praze se v uplynulých čtyřech dnech konaly oslavy 115. výročí legendární značky Harley-Davidson. Před akcí tisícovky těchto motorek projížděly Středočeských krajem.

Účastníkům výzvy s názvem Central Bohemia Challengge, kteří navštívili nejvíce turistických cílů ve středních Čechách, předala v sobotu 7. června v podvečer na holešovickém výstavišti ceny hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) společně s Karen Davidson, pravnučkou zakladatele společnosti Harley-Davidson. Tři nejúspěšnější dostali z jejich rukou nejen pamětní certifikáty, ale k ocenění patřila i speciální jezdecká vesta s airbagem anebo navigace.

„Jsem nadšená z toho, kolik účastníků oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson se vypravilo do našeho regionu a doufám, že se k nám budou vracet. Blahopřeji vítězům a všem, kteří do středních Čech zavítali, velmi děkuji,“ řekla během slavnostního předání ocenění hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Organizátoři oslav Harley-Davidson ve spolupráci se Středočeskou centrálou cestovního ruchu vybrali pro návštěvu turistických cílů ve středních Čechách celkem 12 míst a další desítky k návštěvě doporučili. První tisícovka z nich mohla získat unikátní pamětní minci ze speciální limitované série. Mapová mobilní aplikace, podle níž se účastníci do středních Čech vydávali, zobrazuje vybrané poznávací okruhy, do kterých byly zahrnuty především památky a zajímavosti ve Středočeském kraji. Například hrad Karlštejn, Český Šternberk, lázně Poděbrady, Kutná Hora, Žleby, zámek Mělník, Slapy  a další. Seznam vybraných míst navrhlo Oddělení památkové péče krajského úřadu s ohledem na vzdálenost od navržených tras a na předpokládanou zátěž v daném území.

(red)