Poblíž Cukráku hořel motorest, škoda je čtyři miliony

Foto: HZS Středočeského kraje

V neděli 1. července zhruba půl hodiny po půlnoci vyjížděli hasiči k požáru dřevníku u motorestu v Jílovišti. Do akce vyrazili profesionálové z Řevnic a dobrovolníci z Jíloviště a Dobřichovic.
Protože operační důstojník dostal od dalšího volajícího informaci o explozi a rychle se rozšiřujícímu požáru, vyhlásil poplach také dobrovolným jednotkám z Mníšku pod Brdy a Jinočan. V rámci mezikrajské pomoci vyjeli i profesionální hasiči z Radotína.

Při příjezdu první jednotky už byla část třípatrové budovy zcela v plamenech, které rychle nabíraly na intenzitě. Hasičům se podařilo požár lokalizovat v 1:23 hodin. Z budovy vynesli tři propanbutanové tlakové láhve. Poté až do ranních hodin vyhledávali a dohašovali skrytá ohniska.
V průběhu dalšího dne vyšetřovatel přizval na místo experty z Technického ústavu požární ochrany a také policejního kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, tedy zápalných látek, pomocí kterých byl oheň založen. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Vše ale nasvědčuje tomu, že byl zapálen úmyslně. Událost se obešla bez zranění. Škoda činí čtyři miliony korun.

(red)