Beroun už tento víkend zaplaví hrnčíři a keramici

Petr Sklenička, keramika pálená dřevem. Foto: Mesto-Beroun.cz

O nastávajícím víkendu 8. a 9. září v Berouně vypukne 22. ročník Hrnčířských trhů. Návštěvníci si budou moci prohlédnout a nakoupit výrobky až 300 českých i zahraničních keramiků a hrnčířů.
Na Husově náměstí a v přilehlých uličkách Kolářská a U Prašné brány si na své přijdou fanoušci užitkové, zahradní i dekorativní keramiky a porcelánu. Jejich oko potěší také keramika pálená na dřevo, která patří mezi ty nejzajímavější. V Berouně tzv. Dřevopaličů najdete hned několik.

Již dvacet let jsou tyto trhy významnou součástí oslav Dnů evropského dědictví. Zájemci proto mohou navštívit radnici, kde bude navíc vystavena i kronika města. Dostanou se také do muzeí, galerií a kostelů. Přístupné budou i obě místní brány. Příjemnou atmosféru kromě jídla a pití doplní kulturní program, který režíruje místní kulturní centrum.

Své auto zadarmo necháte na mimořádném parkovišti na Závodí, u bývalého autobusového nádraží, na vlakovém a autobusovém nádraží a nově také v bývalém areálu TIBA. Dobrovolné příspěvky poputují berounským neziskovým organizacím. Placené parkoviště (i když za velmi nízké poplatky) bude v Parkhausu Beroun u Černého koně. Více najdete na webu trhů.

(lib)