Akce OS Náruč v červnu, červenci a srpnu

plakatfotosalon_life_9_14Do 20. června hostuje v kavárně prodejní výstava výtvarnice Ivany Kubátové – Svět orchidejí.

Paní učitelka Ivana ze ZŠ Třebotov studovala na pedagogické fakultě UK v Praze obor český jazyk a výtvarná výchova. Nyní vede také keramické kroužky a kromě pedagogické práce ve výtvarných oborech se věnuje příležitostně vlastní tvorbě jako je kresba, malba, keramika, fotografie. Inspirací je jí především příroda a velká láska k orchidejím. Impulsem pro tuto výstavu byla před pěti lety orchidejová farma na Madeiře.

„Zdejší kraj –  Český kras, Brdy, Berounku… jsem si zamilovala, zapustila zde kořeny a jsem moc ráda za příležitost vystavovat u Vás…“, říká paní Ivana Kubátová o spolupráci s Modrým domečkem.

Ve čtvrtek 29. května Vás od 20.00 hodin zveme společně s Římskokatolickou  farností v Řevnicích na přednášku Zvláštní zacházeníRodinný tábor terezínských Židů v Osvětimi Birkenau. Přednášející je pan Adam Drda – publicista a novinář. Reservace možná na mail: sarka@os-naruc.cz

Zveme Vás na koncert vážné hudby do nádherného secesního sálu pražského Hlaholu, který se uskuteční 4. června v 19.00 hodin. Díla Antonína Dvořáka a Vítězslava Nováka předvedou smíšené pěvecké sbory Canto Carso z Řevnic a Leticie z Prahy.

Výtěžek koncertu bude věnován Náruči. Vstupenky v prodeji na místě v předsálí síně Hlahol. http://www.hlahol.cz/HLAHOL-interiery.html
Sál Hlahol, Masarykovo nábř. 16, Praha 1.

Srdečně Vás také zveme na zahájení výstavy fotografií LIFE, v rámci Řevnického FOTOSALONU N.9/2014, která proběhne v sále ZUŠ Řevnice v pátek 27.června od 17 hodin.

Kurátorem výstavy je Piva. Na klavír zahraje Kamila Kolářová a na housle Magda Routová

Druhá část expozice a občerstvení bude v naší kavárně.

Na letošní výstavě fotografií se projdete krajinami Islandu, Maroka, Francie, evropskými městy a jejich zákoutími. Uvidíte pohledy zcela mladé nastupující generace, která fotografii používá jako jeden z vyjadřovacích prostředků, kdy nemá ukotven jasný postoj k definitivnosti výtvarného sdělení skrze fotografii. Pomyslným kontrastem, je pak pohled školeného oka profesionálních fotografů, kteří vnímají kompozice, barvy, hru světel a stínů v kontextu svých zkušeností. V rámci fotosalónu představí svou absolventskou práci Martin Sláma.

Vystavují: Ladislav Sitenský, Gabriel Urbánek, Martin Sláma, Klára Dudáková, Natálie Hofmanová.

Výstava potrvá do konce září.

Zámeček, Mníšecká 29, Řevnice.

Otevřeno po – čt 13 – 18 hodin, září po – pá 9 -18 hodin.

Modrý domeček, Nám. Krále Jiřího z Poděbrad 3, Řevnice.

Otevřeno út – pá 9 – 19, so 9 – 19, ne 10 – 17 hodin.

Pořádající organizace: ZUŠ Řevnice

Za podpory: Modrý domeček, Městské kulturní středisko Řevnice, Klub při ZUŠ v Řevnicích O. S.,

Můžete se těšit na kulturní léto a spousty osvěžujících drinků a dobrot v naší chráněné kavárně !

za OS Náruč

Šárka Hašková

plakatfotosalon_life_9_14