Zuzana Čížková vystavuje obrazy v Dobřichovicích

Zuzana Čížková Foto: z archivu autorky

DOBŘICHOVICE – Výstava obrazů Zuzany Čížkové s názvem Komunikace a symbióza člověka s přírodou je právě k vidění v salonku restaurace Panské zahrady v Dobřichovicích. Ve čtvrtek 20. června od 18 hodin můžete přijít na komentovanou prohlídku s autorkou Zuzanou Čížkovou. Výstava potrvá do konce června.

Od 30. července do 17. září pak Zuzana (Klára) Čížková představí svá další díla, zejména obrazy, i na dobřichovickém zámku pod názvem Čtvrt století od první samostatné výstavy -umění je malá brána k vyšším cílům, na které představí starší i poslední díla ze své tvorby. Ani jeden z prostorů autorce bohužel neumožňuje dostatečně prezentovat sochařská díla umístěná do prostoru, ale i tak se na zámku můžete těšit i na náhled důležitých sochařských etap této autorky. Termín vernisáže bude zveřejněn na webu www.zuzanacizkova.com.

Zuzana Čížková svá díla prezentuje nejen u nás. Pokud rádi chodíte na výlety, nejblíže k Poberouní  je například reliéfní nápis znakovou řečí Holečkově ulici v Praze 5 u autobusové zastávky Kobrova. Toto sochařské dílo zobrazuje nápis znakovou řečí, který autorka vymýšlela společně s neslyšícími žáky, protože za touto zdí se nachází škola pro sluchově postižené děti a mládež. V Praze na Proseku pak najdete tři kamenné ručně sekané dámy/nedámy s názvem Madonino tajemství a letos v září bude autorka odhalovat další dvě sochařská díla. A v Panské zahradě u zámku v Brandýse nad Labem si klidně a bez ostychu plácněte přes betonový zadek Milenky Rudolfa II. Dělají to mnozí návštěvníci již téměř dvacet let.

Zuzana Čížková žije a tvoří v Poberouní teprve posledních několik let. Svým dílem je známá v Česku i v zahraničí. Sochařské realizace, které jsou většinou volnou autorskou tvorbou reagující na konkrétní veřejný prostor, má tato autorka například v Ostravě, dvě v Poděbradech a v mnoha dalších městech a obcích. A jak říká autorka: Umění je malá brána k velkým cílům.