Řevničtí školáci odjeli na týdenní pobyt do Švédska

Foto: z archivu ZŠ Řevnice

ŘEVNICE – Na týdenní pobyt do Švédska odcestovala 18. května skupina šesti řevnických školáků a tří pedagogů. Stalo se tak v rámci projektu Aktivní náctiletí programu Erasmus+. Studenti se účastní projektového týdne v partnerské škole v Härnösand ve Švédsku.

Ve Švédsku jsou žáci ubytováni v hostitelských rodinách. Akce se účastní i další partnerské školy z Itálie, Turecka a Švédska.

Cesty žáků do zahraničí podporuje i Středočeský kraj, který pomůže školám zřizovaným Středočeským krajem s předfinancováním vzdělávacích projektů Erasmus+. Na základě výzvy pro rok 2024 vyhlášené Domem zahraniční spolupráce zpracovaly školy zřizované krajem 28 projektových záměrů s rozpočtem v celkové výši 60,5 milionů korun. Radní schválili, že kraj poskytne více než 12 milionů korun na předfinancování 28 projektových záměrů. Školy peníze kraji vrátí zpět do rozpočtu po úspěšné realizaci projektů. Mezi žadateli o příspěvek na předfinancování jsou jak gymnázia, tak střední odborné školy a učiliště. Mezi nejčastější destinace, kam žáci krajských škol vyjíždějí na pobyty v rámci programů Erasmus, patří Slovensko, Německo, Itálie, Portugalsko a Velká Británie.