Zloději v lednu přepadli seniorky, nyní jsou za mřížemi

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Kriminalisté po několika měsících usilovné práce objasnili loupežné přepadení z ledna tohoto roku v Berouně. Dopadli tři zloděje, z nichž jeden nedávno i vraždil.

Dva muži s kuklou na hlavě letos 21. ledna rozbili vchodové dveře rodinného domu. Uvnitř narazili na dvě seniorky, na které jeden z nich namířil zbraň. Druhý zloděj mezitím prohledal celý dům a sebral šperky a finanční hotovost. Před odchodem nezvaní návštěvníci polili některé místnosti čistícími prostředky, aby znehodnotili stopy. Obě seniorky pak zabarikádovali na toaletě, aby získali čas na útěk.

Když se ženy dostaly ven, okamžitě volaly tísňovou linku 158. Ti ihned zajistili důležité stopy a zahájili pátrání v blízkém i širokém okolí. V průběhu rozplétání „nitek“ přepadení se dostali na stopu třem mužům. Dvojice v domě totiž měla komplice v zaparkovaném autě nedaleko místa činu.

Strážci pořádku ve spolupráci se zásahovou jednotkou Středočeského kraje zadrželi dva ze zlodějů. Třetího z nich zajistili přímo středočeští kriminalisté, neboť kromě zmiňované loupeže má na svědomí také vraždu, ke které došlo minulý týden v Davli.

Při přepadení v Berouně se naštěstí ani jedna z žen nezranila. Ale obě jsou dodnes psychicky otřesené.

Policisté při domovních prohlídkách našli zbraně, na které nikdo z trojice neměl povolení. Navíc objevili komponenty k výrobě drog. Muži se v minulosti dopouštěli hlavně majetkových deliktů, dva z nich již byli ve vězení. Nyní jsou ve vazbě a obviněni z trestného činu loupeže, jeden z nich navíc ze zmiňované vraždy.

(red)