Miloš Zeman s manželkou navštíví Středočeský kraj

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Prezident České republiky Miloš Zeman se svojí manželkou Ivanou navštíví od 18. do 20. dubna různá místa Středočeského kraje. Zavítá i do Berouna.

Kromě setkání se středočeským hejtmanem Milošem Peterou a jeho manželkou čeká prezidentský pár nabitý program mapující zajímavá místa regionu. Prezident Zeman také podebatuje se středočeskými zastupiteli i starosty.

Prezident Zeman má namířeno například Vlašimi, kde bude diskutovat s  vedením města i s občany a navštíví zde i jednu z nejstarších strojírenských firem v České republice Sellier & Bellot. Na programu jeho cesty nechybí návštěva kladenské společnosti Lego, která se řadí mezi největší zaměstnavatele v regionu. Dalšími plánovanými místy jsou města Beroun, Sedlčany a městis Jince. Prezident zamíří ke 13. dělostřeleckému pluku „JASELSKÝ“.

Manželka prezidenta Ivana Zemanová během dvou dnů poctí svou návštěvou například Národopisné muzeum v Přerově nad Labem, Památník Lidice, Dětský hospic Klíček v Uhlířských Janovicích, Vojenské technické muzeum v Lešanech nebo Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích.

(red)