Sbírka víček pro Vládíka rozhýbala celou republiku

Foto: Policie ČR Beroun
Foto: Policie ČR Beroun

Berounští policisté z oddělení hospodářské kriminality ukončili sbírku víček pro 11letého Vládíka, který od narození trpí svalovou dystrofií. Přispívali do ní lidé z celé České republiky.

Sbírka vznikla před dvěma lety díky impulsu kriminalistky, která se prostřednictvím své kamarádky dozvěděla o rodině nemocného chlapce. Jeho osud jí nebyl lhostejný a rozhodla se oslovit ostatní kolegy.

Nejdříve se zapojili další policisté v rámci Středočeského kraje. Poté i široká veřejnost. Zejména po odvysílání televizních reportáží se zvedla obrovská vlna solidarity. Do Berouna putovala víčka z různých míst naší republiky. Přispívaly instituce, školy i jednotlivci. Na Obvodní oddělení Beroun přišel dokonce manželský pár, který na základě televizní reportáže přinesl stavebnici Lego a model autíčka.

První část víček policisté předali rodině Vládíka letos na konci února. Sbírka skončila v srpnu a zbývající část rodina obdržela v druhé polovině září. „Víček je opravdu obrovské množství. Všem lidem, kteří naši sbírku podpořili, srdečně děkujeme a vážíme si jejich zájmu. Vládík a jeho rodina byli nadšení, překvapení a dojatí z tak veliké podpory,“ dodali organizátoři.

Finanční prostředky z výkupu víček použije rodina na nákup pomůcek, které jsou pro nemocného chlapce velice potřebné ke zkvalitnění jeho života.

(mp)