Zimnímu stadionu v Berouně „odstřihli“ elektřinu

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Včera v poledne se uzavřel berounský zimní stadion. Společnost ČEZ ho odpojila od dodávek elektrické energie, zřejmě kvůli dluhům provozovatele. Ihned se řešil možný únik čpavku.

Všechny tréninky i další aktivity na stadionu byly zrušeny. Kvůli nebezpečí úniku čpavku se na místo přijel podívat velitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Pavel Šimek a zástupce provozovatele objektu. Čpavek zajišťuje chlazení ledu, je zdraví nebezpečný a jeho případný únik by mohl mít nemalé následky. Při vypnutém proudu hrozilo, že se zahřeje a uvolní z potrubí pod ledem.

„Zástupci společnosti ČEZ na výzvu města slíbili, že dodávku proudu provizorně obnoví a to až do doby, než správce objektu plyn přečerpá. Momentálně právě tento proces probíhá. Únik čpavku tedy nehrozí,“ ujistil občany Berouna starosta města Ivan Kůs.

Na budově stadionu je nyní informace, že je z technických důvodů uzavřený do odvolání. Informaci dostaly i všechny sportovní kluby, které zde měly v nejbližších dnech trénovat.

„Nastalou situaci vnímám jako selhání provozovatele zimního stadionu. Město své závazky k němu plní. Pokud je odpojení proudu opravdu následek dluhů provozovatele, nechápu, proč by takovéto problémy měl mít. Město na provoz zimního stadionu provozovateli přispívá 2,5 milionu korun ročně. O dalších opatřeních nyní budeme jednat,“ dodal starosta.

(red)