Zásuvky a wifi budou ve všech vozech CityElefant

Ilustrační foto: archiv

DOLNÍ BEROUNKA, STŘEDOČESKÝ KRAJ – Hlavně cestování do práce či do školy po kolejích se stane příjemnější. V příměstské dopravě se ve vozech CityElefant už brzy bez problémů připojíte do sítě, nebo na wifi síť.

V Praze a Středočeském kraji jezdí po kolejích celkem 70 souprav CityElefant. Modernizací letos projdou všechny. „Wi-Fi je nyní vybaveno deset souprav a instalace do dalších bude postupně pokračovat v průběhu celého roku, aby nebyla omezena disponibilita těchto velmi intenzivně využívaných jednotek,“ popsal ředitel pražského Regionálního obchodního centra ČD v Praze Jakub Goliáš.

Sedmdesátka souprav, která čítá 210 vozů, čeká také instalace zásuvek na 230 V pro dobíjení mobilů či notebooků. Změní se i ovládací tlačítka na dveřích, která se z rámu přemístí přímo na křídla dveří a cestující je budou moci díky předvolbě zmáčknout už před zastavením vlaku. Ve vlacích přibudou také informační displeje. Dále probíhá výměna podlahových krytin a přečalounění sedadel. Pochlubit se jím nyní může už dvanáct souprav.

(red)