Zaplavte si, slavte s hasiči nebo si vychutnejte koncert na Berounce

Foto: z archivu Art Club Ferdinand

HLÁSNÁ TŘEBAŇ – Hlásná Třebaň připravila na léto mnoho zajímavých akcí. Zájemci se mohou plavit po řece, slavit s hasiči nebo si vychutnat koncert na Berounce.

Pátý ročník netradiční Lampionové plavby po Berounce se koná se 15. června a vyplouvá se od horního jezu v Hlásné Třebani ve 14 hodin. Letošním rokem bude provázet Večerníček a čeká vás mimo jiné dětská hra.

V sobotu 10. srpna se znovu koná Hasoběh a Hasofest. Od 9 hodin začne hobby závod v běhu na 5 a 10 kilometrů včetně závodu pro děti, ve 14 hodin pak u dolního jezu vypukne Hasofest, což je den plný zábavy pro malé i velké s mnoha soutěžemi, atrakcemi, kouzly, hudbou i ukázkou hasičské techniky.

Spolek Art Club Ferdinand připravil na 31. srpna Koncert na Berounce, který měl loni při svém nultém ročníku obrovský úspěch. Koncert začne v 19 hodin a bude probíhat na voru na řece, zatímco diváci ho budou poslouchat ze břehu. Účinkovat budou členové Pražského filharmonického sboru a hosté za doprovodu klavíristy Marcela Javorčeka a zahrají skladby ze světa operety, opery, muzikálů, ale i jazzu a spirituálů.