Zamykejte domy! Dolní Berounsko okupují noční lupiči

Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ BEROUNKA – Hned několik informací o vykradených domech a zahradách se v posledních dnech objevilo na sociálních sítích od obyvatel Dobřichovic, Černošic, Řevnic a okolí. Neznámí pachatelé hlavně v noci zkoušejí, zda jsou domy uzamčené, a když se dostanou dovnitř, kradou cennosti. Bohužel lidé tyto krádeže nehlásí policii, ta totiž v současné době žádné vloupání do domu či bytu v této oblasti nešetří.
Varování před lupiči však již vydali řevničtí strážníci. “Upozorňujeme občany, aby důsledně dbali na zamykání svých nemovitostí, a to hlavně ve večerních resp. nočních hodinách. V okolí se vyskytlo několik případů krádeží. V případě zjištění takové skutečnosti kontaktujte neprodleně Policii ČR na lince 158,” uveřejnili výzvu na svých facebookových stránkách.
Podle informací majitelů domů či bytů dochází k vykrádání v noci, parta zlodějů se do domů, které zůstávají v noci neuzamčené, vrací i opakovaně. Berou hlavně peníze, cennosti, ale i elektroniku nebo jízdní kola. Někteří lidé zaznamenali i vniknutí na pozemek nebo do zahradních kůlen.
Lidé by měli policii nahlásit nejen případy, kdy je někdo okradl, ale i takové, kdy se lupiči o vniknutí do domu nebo na pozemek jen pokusili. Dále je nasnadě přivolat policisty, když vidí v obci pohybovat se podezřelé osoby nebo skupiny, třeba i v autě. Velmi důležité je však také zabezpečení svého majetku. Zahradní stavení i domy či byty by měli lidé zamykat, a to nejen v noci, ale i přes den, když nejsou doma.