Muzeum učí pedagogy atraktivní geologii, další webinář je zítra

Foto: KÚSK

BEROUN – Muzeum Českého krasu v Berouně je sice zavřené, ale přesto sklízí úspěch mezi učiteli. Jeho geolog Pavel Bokr pořádá online přednášky na téma, jak dětem atraktivně přiblížit geologii. Další se konají 16. a 18. března.

Muzejní geolog a edukátor Pavel Bokr zároveň působí jako učitel na ZŠ Jungmannova v Králově Dvoře. „Pro distanční výuku jsem hledal takové činnosti, ze kterých by žáci snadno pochopili základní geologické principy a následně je prakticky aplikovali. Rád se s kolegy podělím o své nápady, které jsem úspěšně vyzkoušel v online hodinách,“ řekl Pavel Bokr.

Své zkušenosti s výukou geologie předal už několika stovkám zájemců. Z jednoho původně plánovaného semináře se pro velký zájem stává několikadílný cyklus.

Pavel Bokr je také IT nadšenec, a tak účastníky svých kurzů seznamuje s moderními technologiemi, např. online tabulí. Tu už mnozí učitelé využívají i v jiných předmětech. A sami si vyžádali webinář zaměřený pouze na podobné „vychytávky“ při distanční výuce.

Webináře jsou zdarma a probíhají formou videokonference s praktickými aktivitami na zmiňované on-line tabuli. Trvají zhruba 75 minut. Jejich součástí jsou i dotazy účastníků. Pokud se chcete na něco zeptat již nyní, můžete na emailu geopark@muzeum-beroun.cz nebo telefonu 606 694 789.