Zámek Loučeň je místo plné aktivit

Zámek Loučeň je místo plné aktivitKdyž jsem přemýšlela o tipu na výlet pro měsíc září, říkala jsem si, že to musí být místo, které vás po prožitých dovolených bude bavit.
A myslím, že jsem ho našla – na zámku Loučeň se totiž stále něco děje.

Při prohlídce zámku Loučeň nebudete jen chodit z pokoje do pokoje a přitom obdivovat honosné zařízení. Za prvé – na prohlídku můžete přijít ve dne i v noci (noční prohlídky zámku se konají poslední sobotu v měsíci). Doprovázet vás bude knížecí nadlesní Josef Schwarz či kněžna Marie von Hohenlohe. Pokud narazíte na nějaká překvapení, nebojte se, je to připraveno pro vaše pobavení.

A co děti?
A za druhé – ani děti tu nepřijdou zkrátka. I je bude provádět kněžna Marie nebo princezna Karolína. Dětem vysvětlí, jaký je rozdíl mezi životem tehdy a dnes, ukážou oblíbené hračky malých šlechticů a nechají je posadit se ke knížecí tabuli v zámecké jídelně. Také mohou hledat ztraceného kocourka z princovy ložnice nebo objevit poklady zámecké půdy. A dokonce se může stát, že objeví dveře do tajné zámecké chodby.

Labyrintárium a park
Čeká vás deset zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, v zeleni historického anglického parku. Není lepší místo pro zábavu, relaxaci i meditaci. Pobaví se každý.

Zábava pro volný čas
Na zámku se každou chvíli koná program pro veřejnost.

Proč: výlet pro celou rodinu
Jak tam: autem směr Benátky nad Jizerou, Lipník, Čachovice, Vlkava
Kdy: od března do prosince, podrobně nawww.zamekloucen.cz/oteviraci-doba
Na jak dlouho: celodenní výlet
Kam: autobus Nymburk, Loučeň (zastávka 300 m od zámecké brány)
Info: www.zamekloucen.cz