Pojďte něco uplácat z hlíny

Pojďte něco uplácat z hlínyKeramické kurzy pro děti i dospělé při ZŠ Dobřichovice

Původně učitelka přírodopisu a tělesné výchovy, nyní keramička Mgr. Radoslava Vrabcová organizuje oblíbené kurzy keramiky pro děti i dospělé v keramické dílně v suterénu ZŠ v Dobřichovicích už sedmnáct let.

Vím o vás, že pouze nemodelujete
z keramické hlíny, ale vyzkoušela jste spoustu
výtvarných technik…

Od mládí jsem se zabývala rozmanitými tvůrčími technikami jako je batika, malování na hedvábí, vyšívání, pletení, paličkování…, přesto mým velkým koníčkem zůstává především výroba keramiky. Vedle keramických kurzů provozuji doma svoji keramickou dílnu. S mou prací se můžete seznámit na každoročních vánočních trzích v Dobřichovicích.

Pro koho jsou určeny keramické kurzy a co se zájemci naučí?
Keramické kurzy jsou určeny jak pro mladší školní děti, tak i dospělé zájemce, začátečníky i pokročilé. Účastníci kurzu se během roku seznámí se základními typy modelování, postupně dojdeme i k prostorovým objektům. Mohou si vyrobit vlastní razítka nebo i šperky, seznámit se s různými způsoby dekorování.

Kde vypalujete výrobky z keramiky?
Výrobky se vypalují v elektrické peci 60 x 60 x 60 cm, na kterou loni přispěli i rodiče dětí. V porovnání s původní pecí, kterou škole zprostředkoval tehdejší starosta Dobřichovic pan Kratochvíl z bývalé Geoindustrie z Černošic, s vnitřním objemem 15 x 15 x 20 cm, je to značný skok ve velikosti a množství vypálených výrobků najednou.

Kurzy běží od poloviny září do poloviny června každý den v týdnu, pro děti odpoledne po vyučování, pro dospělé v úterý a ve čtvrtek večer. To je velké množství lidí, kteří se v dílně vystřídají…
Za uplynulých 17 let se v kurzech vystřídalo přes tisíc zájemců a několik kolegyň. V současnosti v keramické dílně školy spolupracuji s Luckou Jonášovou. Člověk by si řekl, že bylo již vše vymyšleno, že nás již nemůže nic překvapit nebo napadnout. Ale opak je pravdou. O tom, že je u nás velké množství šikovných a kreativních dětí, se můžete přesvědčit na pravidelných výstavkách ve výloze kanceláře DOBNET, o. s.
Připojte se k nám!

Kontakt: 721 843 006

Kurzy pro děti:
Po až Čt od 13:00 hodin
Kurzy pro dospělé:
Út 18:30 – 20:00
Čt 16:45 – 21:30