Zámecký park hostil vydařené adventní trhy

Foto: Vladimír Kačer

LITEŇ – Liteňské trhy se 27. listopadu uskutečnily poprvé přímo v zámeckém parku, který je veřejnosti běžně nepřístupný. Místní i přespolní lidé, dokonce i z Prahy, včetně paní hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové, využili jedinečné příležitosti navštívit zámecký park a trhy i adventní koncert pořádaný Festivalem Jarmily Novotné.

Otevřených bylo několik stánků místních tvůrců a výrobců včetně občerstvení moderního typu, nechyběl ani svařák a medovina, stánky s nabídkou koření, bylinek, adventních věnců, vánočních dřevěných ozdob, perníčků, cukroví a mnoho dalšího. Děti měly příležitost tvořit díky dílničkám Domečku Hořovice, zdobit si perníčky a koupit si adventní věnce vyrobené přímo dětmi Základní školy Františka Josefa Řezáče.

Trhy byly doplněné kulturním programem, vystoupily děti z místní mateřské a základní školy, skvěle zorganizované paní učitelkami MŠ a ZŠ, hudební sbor Liteňští literáti, taneční kroužek Tumbao a taneční skupina Proměny z Řevnic. Vystoupení byla odměněna velkou ovací místních návštěvníků. Součástí trhů byl i lampionový průvod místních dětí a rozsvícení Vánočního stromu na liteňském Náměstí.

Foto: Vladimír Kačer