Za divadlem na zámek

Za divadlem na zámekZačátkem července si nenechte ujít II. ročník Dobřichovických divadelních slavností.

Po úspěšném loňském prvním ročníku si ochotníci a nadšenci z Dobřichovické divadelní společnosti pro vás připravili novou nabídku brilantních komedií. Můžete zhlédnout starší a osvědčené tituly i jednu novinku.

Program: 2., 4. a 5. července od 20:00 hod. – Já jsem otec Bemle a já matka Žemle 8., 9. a 11. července od 20:00 hod. – Pyžamo pro šest 15., 16. a 18. července od 20:00 hod. – Ten, kdo utře nos

S Dobřichovickou divadelní společností (DDS) se mnozí již měli možnost seznámit. Od roku 2008, kdy byla založena nadšenci z Dobřichovic, uvedla na divadelní prkna již několik vydařených her. Vystupuje nejen doma v Dobřichovicích, ale v celých Čechách.

V jejích hrách se můžete potkat s hostujícími známými herci a zpěváky, letos to bude Jiří Štědroň a Jan Petráň z pražského Semaforu ve hře Já jsem otec Bemle a já matka Žemle. Jak řekl autor této hry Jiří Suchý, léta prahl po tom napsat velice bláznivou a recesistickou komedii, a tak vznikl příběh jedné potrhlé rodinky. Hra s vtipnými dialogy a pěknými písničkami vás určitě pobaví.

Pyžamo pro šest je konverzační komedie od slavného francouzského autora M. Camollettiho, plná nečekaných a vtipných dějových zvratů, když se na venkovském sídle postupně sejdou tři ženy a tři muži, milenci, manželé a služka. I třetí hra, kterou můžete na dobřichovickém zámku navštívit, rozvíjí téma nevěrných manželů i manželek a to přináší mnoho humorných a nenadálých situací.

Hru Ten, kdo utře nos napsal G. Feydeaua, autor velmi známé komedie Brouk v hlavě. Lístky v hodnotě 150 a 190 Kč zakoupíte v Dobřichovicích na Městském úřadě, v knihovně a ve vinárně U Caldů. V Řevnicích pak ve vinárně Vino e Bocconcino a ve Zdravotnických potřebách. Přijďte se pobavit s ochotníky Dobřichovické divadelní společnosti v čele s jejich principálem Petrem Říhou.

1897