Aktivní dovolená

Aktivní dovolenáPo Česku po vodě, na kole či pěšky. Kdo by se netěšil na prázdniny!

Někdo se vyžívá už při plánování dovolené, někdo si užívá až během volna. A volno znamená, že si můžu dělat, co chci, je to tak? Samozřejmě míněno v dobré víře, slušně a s přihlédnutím k dobrému vychování. Jak jinak, že?

Téma dovolené jsme začali zpracovávat už v květnu. Tedy v době, kdy připravujeme červnový zpravodaj. A můžu vám říct, že aspoň já jsem si to užila. Nevím tedy jak kolegové, na něž los nemusel tak dobře vyjít.

Určovali jsme si totiž, kdo z nás zpracuje jaký typ aktivní dovolené, a to: turistiku, kolo a vodu. Hlavně Michal, nesportovec, se musel poprat s čistě sportovním tématem. Totiž, verdikt jeho původního příspěvku zněl jednoznačně: dovolená na kole je nesmysl!

Asi jste si všimli, že většinou hlavní téma tvoříme na střídačku – jeden měsíc já, jiný Michal Nešpor, když má náladu, tak nás vystřídá kolega Pavel Tichna nebo šéfka Lenka Kupková.

Tentokrát jsme se podělili: o turistiku se postarala Lenka, Michal dostal na starosti dovolenou na kolech a na mě zbyla řeka.

Cílem našeho psaní bylo zjistit, jaké jsou alternativy při plánování dovolené jednak doma, v Česku, jednak bez cestovní kanceláře a za slušné peníze.

Účelem dovolené, asi u většiny z nás, je zpomalit rychlost životního stylu a všímat si věcí, které obvykle člověk ve stresu přehlíží. Máte doma děti? Nebo manželku, a třeba dokonce i hezkou? Nebo šikovného manžela, ale většinou se míjíte ve dveřích ložnice, kdy vy právě vstáváte a on jde spát, nervózní a unavený, protože ačkoli celou noc řešil prezentaci pro klienta, stejně to nestihl dokončit?

Je čas vzít si dovolenou!
Barbora Tesařová