Festival Porta v Řevnicích

Festival Porta v ŘevnicíchTentokrát je náš tip spojen s festivalem, který zakotvil v Lesním divadle v Řevnicích.

 O víkendu 25. – 27. června si můžete naplánovat výlet, který v sobě ponese hned několik atributů – poloha Lesního divadla vám poskytne možnost procházky do lesa, folková a country hudba potěší i uklidní. Je to místo, kde si můžete dát sraz s přáteli, vzít s sebou psa nebo třeba i kytaru či housle.

Xindl X, Štěpán Rak, Robert Křesťan, Ivo Jahelka, Jaroslav Svěcený…
Jako každý rok dbají pořadatelé Porty na to, aby festival nabídl koncerty výjimečných osobností a kapel. Vystoupení jednotlivých hostů festivalu je prokládáno soutěžními koncerty semifinalistů postupujících z oblastních kol. Hlavní program je uveden v pozvánce na této straně zpravodaje.

V pátek 25. června bude festival slavnostně zahájen v 18 hodin rozjezdem Vlaku na Dobříš. Páteční večer ozdobí vystoupení kytarového virtuosa profesora Štěpána Raka, program bude zakončen koncertem Wabiho Daňka.

V sobotu začíná soutěž kapel už v 10 hodin, v 15 hodin vystoupí kapela Marien a v 17:50 dostane prostor vítěz Folkového kvítku. Od 18:15 začíná hlavní program sobotního večera.

Nedělní kola soutěže se roztáčí taktéž v 10 hodin ráno a budou končit ve 20 hodin Hodinou hvězd, ve které si společně zazpívají Robert Křesťan, Wabi Daněk, Stráníci, Samson, Tony Linhart a Helena Maršálková.

Za zmínku ještě stojí nedělní vystoupení řevnických Notiček společně s Hradišťanem.

Doprava

Vlakem
Řevnice leží na železniční trati Praha – Beroun a doprava oběma směry je výborná. Ve všední den i o víkendu jezdí vlaky minimálně každou půlhodinu.

Autobusem
Z Prahy Zličína do Řevnic jezdí příměstský autobus 311. Zastaví na náměstí v Řevnicích, odkud vás do Lesního divadla navedou šipky.

Autem
Prosíme, zaparkujte svá auta v horní části Řevnic.

  • Rada 1 – v lese nebude místo a hrozí velké pokuty.
  • Rada 2 – projděte se do divadla pěšky, je to kousek. )
  • Rada 3 – nenechávejte nic v autě, krade se všude.

Lodí 
Řevnice leží na řece Berounce

Na kole
Od Prahy leží Řevnice skutečně kousek, sotva 20 km, vedou sem krásné nové cyklostezky.

Pěšky
…Všechny cesty vedou na Portu do Řevnic.

Ubytování
Pro návštěvníky, kteří budou chtít v Řevnicích přespat, je k dispozici stanové tábořiště na louce nedaleko Lesního divadla. Na tábořišti je zajištěna tekoucí voda, toalety a velký stan. Ti, kteří dají přednost pohodlné posteli, si mohou zajistit nocleh např. v blízkých Dobřichovicích: Penzion U Tuláka, Dobřichovice, Randova 956, tel: 739010723 www.penzionutulaka.cz, nebo Sokol Dobřichovice www.dobrichovice.cz/sokol, popřípadě v Karlštejně – Penzion Vinice, http://www.penzion-vinice-karlstejn.az-ubytovani.com/.

MŇAMky
I o dobré jídlo bude postaráno. Ten, kdo dostane hlad, nemusí spoléhat na zásoby svého batohu. Osvědčení kuchaři z předchozích ročníků Porty budou opět po celý víkend vyvařovat pro mlsné jazýčky. Chybět nebude ani svíčková paní Málkové.

Proč: pro milovníky folk a country
Kdy: 25. – 27. června 2010
Na jak dlouho: dle vašeho výběru – vstupenky jsou jednodenní i permanentky na celý víkend
Kam: Lesní divadlo v Řevnicích
Info: www.porta-festival.cz/ (bt)

Proč: příjemné prostředí, hezká muzika

Kdy: 25. – 27. června 2010

Na jak dlouho: dle vašeho výběru

Kam: Lesní divadlo v Řevnicích

Info: www.porta-festival.cz/