Z ložnice zmizely peníze i zlato, vloupání do domů pokračují

LIBOMYŠL – Další dům v oblasti Dolní Berounky navštívili lupiči. Během jedné hodiny, kdy byl dům bez dozoru, stačili ukrást věci za šest tisíc korun. Nejedná se přitom o první takový případ, že zde řádí lupiči jsme psali již v polovině března zde

Neznámý pachatel se vloupal do domu v Libomyšli v pondělí 12. dubna mezi 8.10 a 9.00 hodinami. “Nejprve vnikl na částečně oplocený pozemek u domu a následně poškodil síť proti hmyzu umístěnou v okně v přízemí nemovitosti a vnikl do objektu. Z obývacího pokoje a ložnice odcizil finanční hotovost, zlatý prstýnek a mobilní telefon. Škoda byla vyčíslena na 5 900 korun,” uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše zmiňovaného domu v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou lidé sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Hořovice, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 872 710. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Případ šetří hořovičtí policisté jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.