XIV. ročník Dobřichovické míle

XIV. ročník Dobřichovické míleSobotní odpoledne 16. dubna 2011 proběhlo ve znamení příjemného počasí, přesně takového, které mají sportovci rádi.

slunce svítilo celé odpoledne, nebylo ani horko, ani zima. Pořadatelé, kterými byli ZŠ Dobřichovice, Klub přátel školy a F. H. Tenis klub Dobřichovice,  i účastníci XIV. ročníku Dobřichovické míle mohli být nadmíru spokojeni.

Množství účastnících se sportovců trochu pořadatele překvapilo, ale po prvotních frontách u zápisu se mohly závody rozběhnout. Přihlížející a fandící diváci a jiní návštěvníci akce zaplnili celý park, který se stal poprvé místem konání této sportovní události. A vypadá to, že tato změna závodům v běhu prospěla a Dobřichovická míle se přesune do parku mezi sídlištěm a Vítovou ulicí natrvalo.

Prostor parku je pro sportovce bezpečný, přihlížející děti mají dostatečné zázemí v podobě průlezek, houpaček i pískoviště a dospělým pořadatelé zajistili dostatek stánků s občerstvením, nemluvě o blízkosti oblíbené pizzerie.

Navíc bylo celé odpoledne protkáno řadou vložených tanečních a sportovních vystoupení skupiny Dancing Crackers a skupiny Rope skipping Olgy Kepkové, moderátorsky prováděla celým odpolednem Nikol Lenertová. Pro děti byly připraveny soutěže. Mezi časy startů jednotlivých kategorií závodníků, jejichž rozběhy zaplnily celé odpoledne, se snad ani nikdo nemohl nudit, protože kousek dál u zámku probíhaly

Jarní trhy se svoji bohatostí prodeje a kulturních akcí. Takže celé odpoledne proudily davy lidí mezi parkem a zámkem v Dobřichovicích. Spojily se tak příznivě a ke spokojenosti všech dvě velké akce.

A jak probíhaly samotné závody?
Závodníci měly možnost registrovat se přes webovou stránku školy, kde bylo možné nalézt i informace o jednotlivých kategoriích a časovém harmonogramu závodu.

Časy rozběhů byly na místě pak posunuty vzhledem k množství registrovaných závodníků a rozdělení početné kategorie mladších žáků s ohledem na jejich bezpečnost na dva samostatné rozběhy.

Uprostřed parku nalezli závodníci plánek a délku své trasy a chvíli po odběhnutí každé kategorie též výsledky. Ty najdete nawww.zsdobrichovice.cz.

Výsledky běhu nejmladších dětí byly vyhlášeny v průběhu odpoledne.

Kolem šesté hodiny večer byly slavnostně vyhlášeny výsledky všech ostatních kategorií, včetně ceny fair play, ceny pro nejúspěšnější rodinu a nestaršího účastníka akce, kterým se stal Emil Calda (76 let). Mezi žáky školy pak probíhala soutěž o nejlepší třídu – jako kritérium byl dán součet pěti nejlepších umístění závodníků z jedné třídy.

Hodnotné ceny pro první tři nejlepší v každé kategorii připravil hlavní sponzor akce UniCredit Bank Dobřichovice.

Díky všem pořadatelům i sponzorům za zdařilou akci!  A dík patří také všem dětem i těm starším, že se s plným nasazením zúčastnili. Těšme se na příští XV. ročník Dobřichovické míle.

(bt)