Všenory se připravují na boje v okresním přeboru

Foto: Všenory budou hrát letos okresní přebor
Zdroj: Facebook

Ve Všenorech se po letech strávených v krajských soutěžích musí spokojit jen s účastí v okresním přeboru. Změn v tamním fotbalovém klubu proběhlo v posledních týdnech víc než dost. A to i v hráčském kádru. I přesto ale příprava ukazuje, že tým má pořád svou kvalitu.

Během minulé sezony se v I. A třídě vyšvihly až na vedoucí příčku, ovšem na jaře se Všenory potýkaly s nedostatkem hráčů a tým se pomalu propadal tabulkou. Za pádem stál odchod hlavního sponzora, který klub finančně táhl a platil některé hvězdy, jako byli Bedřich Štumpf či Jan Svátek. U týmu navíc skončil rovněž trenér Zdeněk Hruška, bývalý reprezentant a účastník mistrovství světa 1982.

Vše vyvrcholilo tím, že klub musel krajskou soutěž opustit. Nyní se tak Všenory ocitly na startu nové éry. Bez hvězdy v týmu, s novým trenérem a v soutěži, na kterou se byli místní zvyklí dívat hodně shora.

Přípravu na okresní přebor Prahy – západ ve Všenorech zahájili už koncem července. Pod vedením nového kouče Richarda Feglara staršího trénují dvakrát týdně a dokonce mají za sebou už i dva přípravné zápasy. V nich se Všenorům dařilo hlavně střelecky – po Kazínu (8:3) si poradily také s Mořinou (6:3).

K prvnímu mistrovskému zápasu v okresním přeboru nastoupí Všenorští v sobotu 26. srpna na hřišti Zlatníků.

(ph)