Vrcholem černošické pouti bude ohňová show

Foto: Pa-li-Tchii

Jarmark, pohádky, houpačky, kolotoče a hudba opět ovládnou vyhlášenou Mariánskou pouť. Koná se o víkendu 11. a 12. srpna na černošické návsi u kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Další atrakce pro děti se chystají v Parku Berounka.

V pátek 9. srpna navíc proběhne vernisáž výstavy s názvem Naše spolky, kterou pořádá Černošická Společnost Letopisecká ke 100 letům výročí vzniku republiky. Začne v 18 hodin v Komunitním centru MaNa naproti zmiňovanému kostelu v úvodu. Expozici o zdejším spolkovém životě si mohou návštěvníci prohlédnout také v době Mariánské pouti mezi 10. a 18. hodinou.

Zajímavý je i hudební program. Část sobotního odpoledne zpestří například kapela Wytratejs nebo skupina Acoustic Noise Band. V podvečer na pódiu vystoupí duo Brunner/ Šindler a britský kytarista Justin Lavasch.

Pouťovou večerní zábavu rozproudí skupina Strahov. A vrcholem sobotní noci bude ohňová show v podání skupiny Pa-li-Tchi.

V neděli se můžete těšit na Šípkovou Růženku a skvělého Víťu Marčíka a na místní stálice – pěvecký sbor Mifun a folklorní soubor Pramínek. Zahraje Petra Börnerová trio  a šestičlenná kapela Jazz Elements. Tento nástroj je velmi vzácný a vy se můžete zaposlouchat do jeho tonů.

Neděli zakončí koncert Černošické komorní filharmonie v kostele. Podrobný program najdete na webu města a na plakátu (viz. níže).

(pan, lib)