„Vrchaři“ uzavřou sezonu v Dobřichovicích

Ilustrační foto: archiv

Seriál běhů do kopce v Praze a okolí se blíží k závěru. Poslední a zároveň profilově nejtěžší klání letošní sezony vede z Dobřichovic na Šraňk. Poslední body se rozdají v neděli 20. října.

Registrace je na místě, konkrétně na křižovatce ulic Krajníkova a Generála Pellé od 9:30 do 10:45. V 11 závod startuje. Trať měří 3,7 km a převýšení je 280 m. Prvních 500 metrů vede po asfaltu, ale pak se běží hlavně v terénu, a proto si rozhodně neberte tretry.

O vítězích seriálu není ještě rozhodnuto v kategoriích M20-39, M40-49, a hlavně v kategorii M70+, kde teď sice Igor Tausinger vede o bod před Honzou Svobodou, ale ten ještě může případnou výhrou na Šraňku vše srovnat bodově i ve vzájemných soubojích a díky poslednímu kritériu (lepší výsledek v posledním závodě) vyhrát i celkově. V ostatních kategoriích jsou sice už vítězové jasní, ale ještě se bude rozhodovat o umístění na dalších pozicích. Půjde tak opět o napínavou podívanou, kterou fanouškům ani běžcům nemohou zkazit případné rozmary počasí. Všechny propozice najdete na webu Behydokopcu.cz.

(lib)