Volejbalistky vydřely postup do krajského finále

Foto: z archivu SVBC

DOBŘICHOVICE – Starší žákyně volejbalového SVBC se v závěru základní části s napnutím všech sil nakonec prodraly do finále pro nejlepší čtyři týmy krajského přeboru. V duelech s Nymburkem, Kralupy a Příbramí se 7. dubna rozhodne o tom, zda získají medaili a postoupí do prvního kola mistrovství republiky.

Pozici v top čtyřce udržely mladé volejbalistky na posledních dvou turnajích. Na tom prvním si vedle „povinného“ vítězství nad Mělníkem připsaly poprvé v sezoně i skalp Kralup, které po skvělém výkonu porazily 2:0 na sety.

Pro závěrečný turnaj si vylosovaly tři papírově snadnější soupeře a potřebovaly získat minimálně pět z devíti možných bodů. To nakonec bylo těžší, než se na první pohled mohlo zdát. Králův Dvůr v prvním zápase trápil hráčky SVBC, jejichž výkon poznamenala nervozita, zejména ostrým a spolehlivým podáním a vyhrál hladce 2:0.

Dívky ze SVBC se tak dostaly do situace, kdy mohly konec sezony odvrátit jen výhrou v obou zbývajících duelech. Z herní krize se dokázaly zvednout a nejdříve ve vyrovnané volejbalové bitvě udolaly 2:0 na sety dobře hrající Kladno a pak si poměrně hladce poradily s Pečkami. Vedle postupu oslavily i padesátiny trenéra a šéfa klubu Aleše Nečesaného.

Ve třetím kole tak obsadily třetí příčku, o niž se s Příbramí dělí i celkově. Druhé jsou Kralupy, první dosud neporažený Nymburk.

Čtyři opory starších žákyň SVBC už mají jednu krajskou medaili pro tuto sezonu v kapse. Výrazně přispěly ke spanilé jízdě krajským přeborem do 20 let, který odehrály společně s dívkami z extraligy kadetek. V osmnácti zápasech neztratilo SVBC v této soutěži ani bod a před finálovým turnajem, rovněž naplánovaným na 7. dubna, má jistou první pozici a postup do kvalifikace o druhou ligu.

Tu zakončily ženy SVBC na třetím místě skupiny A. Mladší žákyně se v Havlíčkově Brodě zúčastnily kvalifikace mistrovství republiky. Odvezly si jednu výhru nad Pelhřimovem.

(kab)