Volejbalistky si z Chocně přivezly stříbrné medaile

Foto: archiv týmu

První lednový víkend nabraly prvoligové dobřichovické volejbalistky směr Choceň. Právě tam se totiž konal letošní ročník mistrovství republiky družstev hrajících pod hlavičkou Sokola.

Sobotní zápasy posloužily dobřichovickým hráčkám i jako takový malý test. Skoro každá z nich si alespoň na chvíli zahrála na pozici libera a různě se prolínaly na jiných postech, než na které jsou zvyklé ze zápasů v první lize.

I přesto se dobřichovickým volejbalistkám podařilo zajistit si už v předstihu místo v nedělním finále turnaje. V boji o zlato se utkaly s jedním z nejtěžších možných soupeřů Frýdkem-Místkem. Extraligovému celku nakonec v rozhodujícím duelu podlehly a domů si tak odvezly stříbrné medaile. I ty jsou před závěrečnými zápasy základní části první ligy značným povzbuzením.

„V týdnu ještě pořádně natrénujeme, shodíme poslední zbytky cukroví a hned v pátek 12. a v sobotu 13. ledna nás na domácí palubovce čekají souboje se Slavií České Budějovice. Všechny vás zveme,“ lákají hráčky své příznivce, aby je opět přišli povzbudit přímo do haly.

Dobřichovice budou v roli jasného favorita. V tabulce jim patří druhá příčka, naopak soupeřky z jihu Čech nezískaly v dosavadním průběhu sezony ani bod a jsou beznadějně poslední. Páteční duel začíná v 19 hodin, v sobotu bude úvodní set rozehrán už v 11 hodin.

(ph)