Volejbalisté jsou zápas od vyřazení, ženy dál vítězí

Popis foto: Volejbalisté v obou domácích duelech podlehli Beskydům 0:3 Autor: Jiří Carba, ČVS

Volejbalistům Dobřichovic vstup do finálové série první ligy nevyšel, oba domácí duely s Beskydami prohráli 0:3 a jsou zápas od konce sezony. Dařilo se naopak ženskému družstvu.

Trenér volejbalistů Jakub Koloušek před startem finále tušil, že nepůjde o nic snadného. A na palubovce se to do puntíku potvrdilo. Dobřichovice jako vítěz základní části začínaly doma, tuto výhodu ovšem nedokázaly zužitkovat.

První duel doprovázela skvělá atmosféra, diváci halu zcela zaplnili. Pak sledovali vyrovnanou bitvu, kterou díky lépe zvládnutým koncovkám setů nakonec ovládli hráči hostujících Beskyd 3:0. Sobotní utkání bylo pro domácí svým způsobem klíčové. Věděli, že pokud neuspějí, cesta za stavu 0:2 by pro ně nebyla vůbec příjemná. Možná i to stálo za tím, že se zápas svěřencům kouče Kolouška vůbec nevydařil a svému soupeři znovu podlehli 0:3 na sety.

Finálová série bude pokračovat na půdě Beskyd. Třetí finálový souboj, který už může rozhodnout o vítězi první ligy a o postupujícím do baráže o extraligu, je na programu v pátek 23. března, případný čtvrtý duel se odehraje hned o den později.

Volejbalistky zůstávají stoprocentní
Ve výtečných výkonech pokračují dobřichovické volejbalistky. Ty se stále drží na vítězné vlně, když uspěli i v devátém a desátém utkání v nadstavbové části první ligy. Z Hronova na severovýchodu Čech si odvezli dvě hladké výhry 3:0 na sety a před závěrečným dvojzápasem jsou v tabulce nadstavby se čtyřbodovou ztrátou stále druhé za vedoucími Českými Budějovicemi.

Naposledy v této sezoně můžete přijít podpořit dobřichovické hráčky v pátek 23. a v sobotu 24. března, kdy na své palubovce změří síly s Tatranem Střešovice. Páteční utkání začíná v 18:30, v sobotu bude úvodní sada rozehrána už v 10 hodin.

(ph)