Knihy musí po vrácení do karantény

Ilustrační foto: ICP

Od 27. dubna se mohou po nucené uzavírce pro veřejnost opět otevřít knihovny. Každá knihovna se na provoz s vyššími hygienickými nároky musí připravit.

Proto některé knihovny v dolním Poberouní zahájí provoz později. Například knihovna v Dobřichovicích se otevře, pokud nedojde k dalším změnám, nejdříve v úterý 12. května. Fungovat bude ve zkráceném provozu: v úterý od 14 do 16 a od 18 do 20 hodin, od středy do pátku od 14 do 17 hodin. Do prostor knihovny bude moci vstoupit jen omezený počet lidí. U vstupu bude dezinfekce na ruce a všichni příchozí musí mít přes ústa a nos roušku.

Vrácené knihy se musí dát do karantény, takže se budou moci opětovně půjčit až po týdnu.

Od 27. dubna je za dodržení nařízených hygienických opatření otevřena řevnická knihovna. V rámci minimalizace času je knihy možné zarezervovat přes e-mail knihovna@revnice.cz a následně po dohodě vyzvednout. Veškeré tituly, které jsou v knihovně k dispozici, čtenáři najdou v on-line katalogu.

Od 27.dubna si lidé mohou půjčovat knihy i v černošické knihovně, otevřena je dle původní otevírací doby. Z důvodů přísnějších hygienických pravidel není dovolen přístup na počítač v knihovně.

(pan)