Přihlaste se do soutěže o nejkrásnější Moranu

Jste škola, školka, spolek, nebo jen parta kreativních lidí, kteří rádi tvoří? Máte rádi lidové tradice a rádi se bavíte? Jste z regionu Dolní Berounky nebo nejbližšího okolí?

POKUD ANO, přihlaste se, vytvořte Moranu, přineste ji na slavnosti a získejte pohár a ceny.

Šestý ročník Slavnosti Morany proběhne 6. dubna 2019 v Černošicích. Své přihlášky posílejte do 24. února 2019 na email petra.stehlikova@dobnet.cz nebo se přihlaste telefonicky na čísle 605 205 755. K soutěžní obci uveďte název soutěžního objektu, jméno pověřeného zástupce, telefonní a emailový kontakt. Vše najdete také v tomto souboru.

Slavnosti Morany jsou kulturně zábavní akcí s bohatým programem. Každoročně ji zakončuje přehlídka Moran a vyhlášení těch nejhezčích. Poté se Morany zapálí a hodí do řeky. Spolu s nimi symbolicky odchází zima a přichází jaro.

Za hezkého počasí vzlétnou horkovzdušné balony. Návštěvníky potěší i hudební vystoupení regionálních kapel, stánkový prodej, prezentace regionálních firem a atrakce pro děti.

Morana je stylizovaná postava ženy, vyrobená například ze slámy nebo podobného materiálu (myslete na to, že bude spálena, proto by měla být vyrobena z ekologicky spalitelných materiálů), oblečená do ženských šatů s namalovaným obličejem. Inspirací vám mohou být jedny z nejlepších Moran loňského ročníku.

Hodnotí se originální zpracování, umělecký dojem, zvláštní uznání může získat výtvor, který bude zvláště charakteristický pro obec nebo místo.

Díla nepřipuštěná do soutěže
Morany, které budou:

  • vyrobeny z umělých hmot, obtížně spalitelných nebo nebezpečných materiálů,
  • mít obscénní nebo příliš provokující námět,
  • dehonestovat nebo zesměšňovat kohokoli (jsme zábavní a nechceme kohokoli urážet nebo vyvolat jakýkoli spor).

Pětičlenné hodnotící komisi bude předsedat dramatik a režisér David Drábek.

Cena pro soutěžící
První tři místa získají krásné keramické Morany z dílny paní Radoslavy Vrabcové a věcné ceny. Všechny účastníky soutěže odměníme sladkostmi.

>>> Jak vypadal 5. ročník Slavnosti Morany a kdo získal hlavní ceny se dočtete v tomto článku s videem: Putovní pohár si odnesly Všenory

(red)