Vižina oslavila 750 let od první zmínky o obci

Foto: archiv obce

VIŽINA – Slavnost u příležitosti výročí 750 let obce se konala v sobotu 11. září na Vižině. Celý den měl pohodovou atmosféru, účast příjemně předčila očekávání organizátorů a lidé se bavili do pozdních hodin.

Oslavy byly zahájeny v 10 hodin u obecního úřadu. Poté se slavnostní průvod doprovázený hudbou poberounské hudební skupiny Třehusk vypravil k pomníku padlých. Tam místostarosta Milan Randák ve svém projevu připomněl historii z kroniky obce a starostka Zuzana Hůlová hovořila o současném dění ve Vižině. Po uctění památky předků a položení věnců a květin se průvod přesunul do sportovního areálu. Zde Vižině popřáli k výročí pozvaní hosté: místopředseda senátu Jiří Oberfalzer a poslanec Jan Skopeček.

V pravé poledne starostka a místostarosta rozkrájeli dort, na kterém si přítomní pochutnali. Následoval přednes Oslavné písně, kterou Vižině k narozeninám složil a daroval pan Josef Kozák. Spolu s panem Kozákem účinkovala i vižinská hasičata. Ta pak předvedla ukázku hasičského sportu. Odpoledne si diváci mohli užít hudební vystoupení Radima Pánka, Projectu W a Uvidíme. Po dlouhých měsících izolace a zákazů byli spokojení, usměvaví a bavící se lidé pro organizátory tou nejlepší odměnou.

Fotky i video jsou z archivu obce Vižina.