Vino e bocccino

Vino e bocccinoVypravte se do prodejny, kde si vás získají ochotou a úsměvem. Máte chuť na víno?

Nebo byste rádi jen v klidu poseděli u výborné kávy Lamborghini s kouskem tiramisu? Nebo si dejte sraz s přáteli a poseďte chvíli v inspirativním prostředí vinotéky s možností vybrat si z čerstvých lahůdek připravovaných k lehkému občerstvení.

Přijďte do prodejny Vino e Bocconcino na řevnickém Náměstí Jiřího z Poděbrad. Kromě širokého sortimentu vín z různých oblastí Itálie najdete i různé lahůdky a dobroty. Jistě si nechte doporučit, co dokoupit k tomu vámi zrovna vybranému vínu – sýry kozí, ovčí, kravské, sušená rajčata, artyčoky, grilované cukýny, capparové plody, nakládané houbičky, gorgonzollu, oblíbený olivový salát s česnekem a rozmarýnem, sušenou šunku, mortadellu a další doplňkový sortiment (ančovičky, olivové oleje, různé druhy octa, grissini, různé omáčky na těstoviny …).

Jaká vína doporučuje Karolina Seidlová z prodejny Vino e Boconccino?
Mé oblíbené víno je růžové Five Roses z Puglie. Je to krásné vyvážené růžové víno, plné chuti a ovocitosti s nádherně jahodovou barvou.

Dále víno z Campanie od výrobce Mastroberardino: Greco di Tufo. Je zemité, minerální chuti. Má výraznou, plnou chuť. Je to víno, které vydrží až tři roky, což není u lehkých italských bílých vín obvyklé. Jedná se o starou řeckou odrůdu vína původně přivezenou na Sicílii, kde začalo veškeré italské vinařství, jak jinak než díky Řekům.

Oblíbeným bílým vínem je Frascati. Nabízíme Frascati od dodavatele Fontana Candida. Je to víno doporučované a oblíbené samotným papežem – víno lehké, elegantní, květinové vůně.

A z červených vín? Absolutně úžasné a lahodné je Taurasi Radici. Zaslouží si také příslušné dobrůtky – výrazné sýry, výbornou šunku. Zaslouží si dát mu čas na rozdýchaní a vůbec se mu během pití věnovat, ono vám to vynahradí svou úžasnou vůní i chutí. Nehledě na to, že dodává báječnou náladu.

Jaká vína vybrat pro různé příležitosti?

Letní prosluněné nedělní ráno:
Zkuste Bellini – lehké perlivé víno s broskvovou dření. Jeho alternativou může být Rosini, pro změnu s jahodami.

Pro letní odpolední posezení s přáteli:
Z bílých vín doporučuji Frascati nebo Bianco di Custosa, typické víno oblasti Veneto. Velmi milé, po jahodách vonící, je růžové Chiaretto Bardolino. Hodí se k sýru, ovoci i grilovanému masu.

Odpolední posezení pro dámy:
Velmi vhodné je víno z předsušených bobulí Vin Santo. Je to víno až likérové chuti s vyšším procentem alkoholu. K tomuto vínu určitě nezapomeňte na mandlové sušenky Cantucciny, které Italové rádi v tomto víně máčí a pak s obrovskou radostí jedí.

Pro teplé letní večery:
To bych doporučila těžší bílá vína – Gavi di Gavi či Greco di Tufo. Pokud upřednostníte červené, pak Bardolino Superiore Le Olle DOCG – výrazné, ovocité a sametově jemné venetské víno. Nebo Angheli od skvělého sicilského výrobce Donnafugata, směs Merlot a Nero d’Avola. Je to výrazné plné červené víno s vyšším procentem alkoholu, krásně kulaté a hladké. (bt)