Dixieland v Řevnicích v půlce srpna

Dixieland v Řevnicích v půlce srpnaLetošní festival Dixieland v Řevnicích vstupuje do osmého ročníku a za ta léta se u nás na Berounce vystřídala téměř celá špička tohoto žánru.

V posledních letech jsou zastoupeny i kapely z ciziny, a tak můžeme festival označit za mezinárodní. Stejně jako v minulých letech se do jazzu a swingu můžete zaposlouchat u řevnického zámečku v sobotu 14. srpna od 14 hodin. Díky sponzorům je vstup zdarma.

Z letošní nabídky jmenujme jazzovou formaci Traditional Jazz Studio, kterou již před padesáti lety založili bratři Pavel a Ivan Smetáčkové a která se za dobu své existence stala jednou z nejrespektovanějších skupin svého žánru.

Mají z čeho čerpat, za ta léta odehrála skupina přes pět tisíc koncertů, realizovala stovky festivalových či televizních vystoupení, hráli sami i s desítkami tuzemských i zahraničních sólistů. Dixielandová skupina s mezinárodními zkušenostmi Brass Band Rakovník potěší jazzem, jak se hrával ve 20. a 30. letech v kolébce jazzu v New Orleans.

Tomu odpovídá i nástrojové obsazení: trumpeta, trombon, klarinet, banjo, tuba a historická bicí souprava. Repertoár skupiny tvoří největší dobové šlágry. Brass Band Prague je kapela sestavená z předních pražských hudebníků, která dokáže zajisté „okořenit“ jakoukoliv akci.

A mladou zpěvačku Dagmar Zázvůrkovou můžete znát z hostování v Českém rozhlase v pořadu Tobogán a také z pražské Reduty, kde pravidelně vystupuje společně s kapelou Golden Swing. Dále se můžete těšit na skupiny Sweet & Hot Jazzband – Lodź z Polska, Senior dixieland & host, Ajeto Glass dixieland. Nad festivalem převzal záštitu senátor Parlamentu ČR Jiří Oberfalzer.

(iu)