VIDEO: Všenorští se mohou scházet v krásném kulturním domě

VŠENORY – Slavnostní otevření rekonstruovaného kulturního domu ve Všenorech si užili všichni návštěvníci v sobotu 16. července. Během odpoledního dne otevřených dveří si prohlédli Muzeum Všenor, knihovnu, víceúčelový sál a literární kavárnu. Na závěr zazněl koncert smyčcového kvintetu Pavla Nechvíleho a jeho přátel, kteří zahráli písně Jaroslava Ježka. 

Celková rekonstrukce domu včetně střechy a nákupu budovy stála 27 milionů korun, přičemž obec Všenory dala ze svého rozpočtu 10 milionů korun včetně DPH. Zbytek pokryla sedmdesátiprocentní dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

Díky tomu se tento nádherný dům podařilo zachránit a můžeme se v něm nyní sejít. Chtěl bych také poděkovat panu Janu Nolčovi, majiteli panství, který dům v letech 1886 až 1887 postavil. Byl to velmi zajímavý člověk a vlastenec, který měl vizi a ve Všenorech chtěl vybudovat letovisko a lázně. Prvním jeho počinem byl hotel – vila Nolč a poté pro potěchu hostů vystavil tento taneční sál. Chtěl bych, aby to tady žilo, abychom se měli kde scházet,” řekl po otevření všenorský starosta Roman Štěrba.

Atmosféru slavnostního dne zachytil na kameře Vladimír Svejkovský.