VIDEO: Svatý Martin přijel do Letů i bez sněhu

Na návsi v Letech se v sobotu 10. listopadu slavilo Svatomartinské posvícení, které tu má dlouholetou tradici. A také letos tu bylo k mání dobré jídlo a pití i pestrý kulturní program.

Před obecním úřadem se tradičně prodávaly zabijačkové pochoutky, kremrole, koláče i víno a na pódiu zněla hudba. Jako první zatancovaly děti z místní mateřské školy a Školinky NONA, pak už na pódiu poberounská skupina Třehusk rozehrála své písně o jídle. Po zaznění fanfáry dorazil na náves svatý Martin na koni. Sníh opět nepřivezl, ale to nikomu z přítomných určitě nevadilo. Svatý Martin pozdravil všechny návštěvníky a připil na zdraví letošním prvním svatomartinským vínem.

Oblíbenou částí posvícení je soutěž v pojídání posvícenských koláčů. Soutěžilo se v několika dětských kategoriích i v kategorii pro dospělé a opět to byl tvrdý boj o to, kdo se jako první prokouše doprostřed posvícenských koláčů. Na pódiu se mezitím přichystala kapela Five Foxies a po ní zahrály ještě kapely After Forty a Harry band Honzy Drašnara. Posvícení zakončila ohňová show a lampionový průvod.

Atmosféru posvícení zachytila také kamera DOBNET TV.

(ob, vs, lh)