Video: Školka v Dobřichovicích otevřela nové třídy

MS DobřichovicePrvního března proběhl den otevřených dveří dlouho očekávané přístavby Mateřské školy v Dobřichovicích.

Přístavba vznikla z prostředků Regionálního operačního programu pro střední Čechy. Další třída by měla být zprovozněna během léta a pokud se to podaří, kapacita zařízení se rozšíří na 150 míst a bude se pyšnit největší kapacitou mateřské školy na Praze – západ.

První školka v Dobřichovicích vznikla v roce 1938, v roce 1975 se začala stavět stávající budova. Místostarosta Michal Pánek na dni otevřených dveří prozradil, že v dřívějších dobách bylo pro přijetí dětí podmínkou, aby rodiče odpracovali 150 brigádnických hodin na stavbě školky. Projevil také přání, aby stávající rozšířená kapacita vydržela alespoň na následujících deset let.

Současná budova se poprvé rozrostla o další třídu v roce 2007. Třída vznikla přestavbou školnického domku. Dnešní přístavba školku rozšířila o dvě třídy. Do jedné z nich, třídy Včeliček, nastoupily nově přijaté děti hned následující den po otevření pro veřejnost. Školku bude navštěvovat celkem 119 dětí.

Dobnet TV vám přináší video, ve kterém si můžete spolu s návštěvníky prohlédnout prostory a dozvědět se více o celém projektu.

/vs,jm,lh/